Дома Трансфер зона Барселона спреми понуда за капитенот на Рома

Барселона спреми понуда за капитенот на Рома

Барселона покажува силен интерес за играчот за врска на Рома и италијански репрезентативец, Лоренцо Пелегрини.

Куман е во потрага по квалитетен играч за врска откако пропадна трансферот на Вајналдум.

Сега примарна цел на Каталонците е токму Пелегрини, кој може да игра на сите позиции во средниот ред.

Пелегрини ова лето влегува во последната година од договорот, но Мурињо не сака да се откаже од него.

Барселона сепак е спремна да ги започне преговорите и да понуди 30 милиони евра за потписот на Италијанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…