Дома Топ вести Барселона сонува за Јирген Клоп

Барселона сонува за Јирген Клоп

Раководството на Барселона сонува да го назначи Јирген Клоп за нов тренер, пренесува каталонски „Спорт“.

Каталонците сакаат да видат трансфорнација на тимот слична на таа која се случи во Ливерпул кога Клоп седна на клупата.

Во моментов раководството на Барселона има доверба во Роналд Куман, но тоа ќе биде најкасно до крајот на сезоната, кога истекува договорот на Холанѓанецот.

Клоп има договор со Ливерпул до 2024 година и според многумина тогаш ќе биде крајот на неговиот престој на „Енфилд“.

Надежите на Барселона дека ќе можат да го назначат Клоп во блиска иднина се минимални, но Германецот останува желба број еден на раководството.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…