Дома Трансфер зона Барселона се вклучи во трката за стоперот на Аталанта

Барселона се вклучи во трката за стоперот на Аталанта

Барселона се приклучи во трката за дефанзивецот на Аталанта, Кристиан Ромеро, пренесуваат италијанските медиуми.

Аргентинецот одигра одлична сезона сезона во Бергамо и беше избран за најдобар дефанзивец во Серија А. Аталанта го откупи неговиот договор за 16 милиони евра бидејќи фудбалерот беше на позајмица од Јувентус.

Тотенхем веќе неколку дена преговара со Аталанта за трансферот и за потписот на Ромеро понуди 55 милиони евра.

Сега во трката за дефанзивецот се приклучи и Барселона, која е во потрага засилување на одбраната.

Во овој момент Тотенхем е во преднот бидејќи ја има највисоката понуда, но Ромеро преферира преселба на „Камп Ноу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…