Дома Трансфер зона Барселона почна преговори со Флик

Барселона почна преговори со Флик

Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваат каталонските медиуми.

Откако стана јасно дека Чави Ернандез заминува на крајот на сезоната Барселона ја започна потрагата по нов тренер, а прв избор на Лапорта е токму Флик.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Како што пренесуваат шпанските медиуми, Флик имал позитивна средба со челниците на Барселона.

Флик е без работа од септември, откако мораше да го напушти кормилото на германската репрезентација по поразот на пријателскиот натпревар со Јапонија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Капитенот го напушта Реал Мадрид по 23 години, познат и новиот клуб

Kaпитенот на Реал Мадрид, Начо одлучил да ја прифати понудата од саудискиот Ал Кадсиах и о…