Дома Топ вести Барселона почна преговори со Канте

Барселона почна преговори со Канте

Нголо Канте на лето најверојатно ќе го напушти Челзи, бидејќи ги прекина преговорите за продолжување на договорот.

Раководството на Барселона веќе работи на трансферот и сака да го доведе како слободен агент.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Барселона е во потрага по таков профил на фудбалер кој ќе го замени Бускетс, а во Канте гледа одлична можност да доведе врвен фудбалер без обештетување.

Канте влезе во последната година од договорот со Челзи, па иако се чинеше дека „сините“ ќе направат се за да го задржат, сепак Французинот е блиску до заминување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…