Дома Топ вести Барселона не се откажува од Бернардо Силва

Барселона не се откажува од Бернардо Силва

Главна трансфер цел на Барселона следното лето ќе биде ѕвездата на Манчестер Сити, Бернардо Силва, пренесува „Мундо Депортиво“.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Тренерот на Каталонците, Чави го известил раководството дека го сака Португалецот по секоја цена во својот тим.

Барселона и ова лето се обидуваше да го доведе Бернардо Силва, но за тоа ќе треба да продаде барем еден од важните играчи со највисоки плати.

Минималната сума за која Сити е спремен да го продаде Силва е 80 милиони евра, а Каталонците се спремни да го продадат Де Јонг за да го донесат Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…