Дома Топ вести Барселона и Реал Мадрид го сакаат Кавани

Барселона и Реал Мадрид го сакаат Кавани

Барселона и Реал Мадрид можат да влезат во трансферна битка за напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Едисон Кавани, пренесува „Ел Насионал“.

34-годишниот напаѓач има договор со Јунајтед до крајот на сезоната и ќе биде слободен агент, па токму тоа е причината што е цел на интерес на шпанските гиганти.

Кавани беше на чекор од заминување од „Олд Трафорд“ ова лето, но сепак одлучи да остане. Меѓутоа, со доаѓањето на Кристиано Роналдо неговата минутажа значително ќе се намали.

Кавани на крајот на сезоната сигурно ќе ја промени средината, а не е исклучено да побара трансфер уште во јануари.

Двата шпански гиганти се заинтересирани за искусниот Уругваец и сметаат дека може да биде добра алтернатива во нападот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…