Дома Трансфер зона Барселона и Атлетико го сакаат дефанзивецот  на Билбао

Барселона и Атлетико го сакаат дефанзивецот  на Билбао

Барселона и Атлетико Мадрид ќе водат голема битка за дефанзивецот на Атлетик Билбао, Иниго Мартинес следното лето, пренесува „Спорт“.

Дефанзивецот беше трансферна цел на Барселона и минатото лето, но трансферот не се реализираше бидејќи Каталонците успеаа да го договорат Жил Кунде.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Меѓутоа, Чави не се откажува од Мартинес и ќе се обиде да го доведе на „Камп Ноу“ по завршување на сезоната.

Сега договорот на Мартинес истекува и тој може без обештетување да се пресели во Барселона.

Сепак, Каталонците ќе имаат сериозна конкуренција бидејќи Атлетико Мадрид е силно заинтересиран и веќе работи на трансферот.

Коментари
  • Барселона договори големо засилување

    Барселона е блиску до комплетирање на трансферот на дефанзивецот на Атлетик Билбао, Иниго …
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…