Дома Фудбал Барселона е во проблем: Колку ќе паузира Тер Штеген?

Барселона е во проблем: Колку ќе паузира Тер Штеген?

Барселона има огромен проблем бидејќи голманот Марк Андре Тер Штеген се повреди и мора да оди на операција, а по истата ќе паузира околу три месеци.

Германецот се здоби со повреда за време на обврските во репрезентацијата, а тоа ѝ создаде проблеми и на Барселона.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Каталонскиот гигант бара замена за Тер Штеген, а наводно изборот паднал врз Давид Де Геа кој во моментов е слободен играч.

Според прогнозите, Тер Штеген ќе паузира најмалку до 1 март, а тоа е проблем за Барселона, па затоа мора активно да тргне во потрага по засилување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…