Дома Трансфер зона Барселона донела одлука за Кансело

Барселона донела одлука за Кансело

Екипата на Барселона е спремна на крајот од сезоната од Манчестер Сити да го откупи договорот на португалскиот репрезентативец, Жоао Кансело, пренесуваат шпанските медиуми.

Кансело во летниот преоден рок пристигна во Барселона на позајмица, а клубот е задоволен од она што досега го прикажал. Манчестер Сити за услугите на Кансело бара оштета од 25 милони евра.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Мундо депортиво“ пренесува дека Кансело ги оправдал очекувањата на Чави. Португалецот бил оценет како еден од најспремните играчи на каталонскиот клуб и одлично се вклопи во системот на на шпанскиот стратег.

Сезонава Кансело одигра 16 натпревари за Барселона и постигна три гола. На последниот натпревар против Порто во Лигата на шампионите се запиша во листата на стрелци и асистираше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус се засили со аргентински талент

Eкипата на Јувентус можеби полека се откажува од битката за титулата во Серија А сезонава,…