Дома Трансфер зона Барселона го продава Рафиња, ја одреди и цената

Барселона го продава Рафиња, ја одреди и цената

Бразилскиот репрезентативец, Рафиња на лето може да ја напушти Барселона, пренесуваат каталонските медиуми.

Со заминувањето на Дембеле, Рафиња требаше да биде стартер на десната крилна позиција, но не ги оправда очекувањата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Клубовите од Премиер лигата ја следат ситуацијата и се спремни да испратат понуда во летниот за неговиот потпис.

Наводно Барселона веќе одбила понуда од 60 милиони евра, но е спремна да го пушти Бразилецот за 80 милиони евра.

Каталонците имаат финансиски проблеми, па со оваа продажба сакаат да финансираат купување на нова ѕвезда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…