Дома Фудбал Барселона го претстави спцијалниот дрес со кој ќе игра во „Ел Класико“

Барселона го претстави спцијалниот дрес со кој ќе игра во „Ел Класико“

Барселона има едно од најнеобичните генерални спонзорства во светот на фудбалот.

Познато е дека генерален спонзор на познатиот каталонски клуб e „Spotify“, кој во рамките на своите кампањи често го става логото на познати светски музичари на дресот на Барселона.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Така Ролинг Стоунс и Дрејк веќе го красеа дресот на Барселона, а сега на ред е Карол Џи – моментално еден од најпознатите пејачи во светот.

Оваа Колумбијка четири години по ред е најслушаната пејачка од Јужна Америка на „Spotify“, па нејзиното лого ќе стои на дресовите на Барселона во натпреварот против Реал Мадрид.

Барселона соопшти дека Барселона за прв пат ќе ги облече дресовите на Карол Џи на женскиот тимски натпревар против Виљареал (13 април). Во овие дресови машкиот тим ќе игра на 21 април на „Сантијаго Бернабеу“ против Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…