Дома Трансфер зона Барселона го носи синот на Роналдињо

Барселона го носи синот на Роналдињо


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Барселона го донесе на проба синот на легендарниот Роналдињо, Жоао де Асис Мореира.

Талентираниот фудбалер има 18 години и игра како офанзивен фудбалер. Тој го раскина договорот и ќе се обиде да се наметне во Барселона, каде неговиот татко ги постигна најголемите успеси.

Жоао е единствен наследник на Роналдињо, од бракот со Жанаина кој беше склопен в0 2004 година, а година подоца го доби синот.

Доколку ги задоволи тренерите на Барселона ќе му биде понудн договор до 2025 година и ќе остане во „Ла Масија“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи веќе мисли на наредниот преоден рок: „Сините“ сакаат засилување од Милан?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Само што заврши јану…