Дома Трансфер зона Барселона брка двајца фудбалери во јануари

Барселона брка двајца фудбалери во јануари


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Барселона сака да се раздели со напаѓачот Мемфис Депај и дефанзивецот Хектор Белерин во зимскиот преоден рок, пренесува „Мундо Депортиво“.

Шефовите на каталонскиот гигант се спремни да го раскинат договорот со Мемфис Депај, со цел да ги намалат расходите за плати. Исто така се спремни да го пуштат и Белерин.

Од клубот решиле сигурно да го задржат Фреки де Јонг во јануари, бидејќу Холанѓанецот е важен играч кај Чави и е потребен во трката за титулата.

Меѓутоа, Барса има потреба да се раздели од некои фудбалери за да ги намали расходите за плати, особено после елиминацијата од ЛШ.

Претходно претседателот Лапорта призна дека Барса нема да доведува нови играчи во јануари, а медиумите тврдат дека сигурно ќе се ослободи од Депај и Белерин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Белингам ги одбил Челзи и ПСЖ

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англиската ѕвезда Џу…