Дома Трансфер зона Барселона бара начин како да го задржи Кансело

Барселона бара начин како да го задржи Кансело

Барселона сака да го задржи во своите редови Жоао Кансело, пренесуваат шпанските медиуми.

Кансело минатото летниот преоден рок пристигна во Барселона на позајмица, а клубот е задоволен од она што досега го прикажа.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Кансело ги оправда очекувањата и игра одлично на „Камп Ноу“, па приоритет ќе биде негово останувањ во тимот.

Самиот Кансело, за кого има интерес и од други клубови,  изјави дека би играл само за Барселона, но проблем е сумата која ја бара Манчестер Сити.

Барселона е во финансиска криза, па не може да плаќа високо обештетување, а преговорите со Манчестер Сити се во напредна фаза и двата клуба бараат начин да дојдат до конечен договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…