Дома Трансфер зона Барса ја засилува одбраната со играч од Премиер лигата

Барса ја засилува одбраната со играч од Премиер лигата

Тренерот на Барселона, Роналд Куман сака по секоја цена да ја засили одбраната во зимскиот преоден рок, пренесува „Мундо Депортиво“.

Не е тајна дека Барселона го сака Ерик Гарсија, но Манчестер Сити нема да го пушти во јануари, па тој може да пристигне на лето како слободен агент.

Весникот тврди дека Каталонците имаат две веријантни за засилување на одбраната, Шкодран Мустафи од Арсенал и Рудигер од Челзи.

Двајцата оваа сезона не се во прв план во своите клубови, не добиваат голема минутажа и се спремни да ја променат средината во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Италијанските гиганти се „тепаат“ за ѕвездата на ПСВ

Италијанските гиганти Милан, Јувентус и Интер покажуваат сериозен интерес за ѕвездата на П…