Дома Фудбал Барса потврди: Суарез останува до 2022 година!

Барса потврди: Суарез останува до 2022 година!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Преговорите се завршени и во наредните денови Луис Саурез ќе стави потпис на нов договор со важност до 2022 година, потврди првиот човек на Барселона, Џозеп Марија Бартомеу.

Претседателот на Барселона исткна дека клубот сакал со Суарез да потпише подолг договор, иако Уругваецот за пет години ќе го прослави 35 роденден.

„Договоривме нова соработка со Суарез. Сѐ е завршено, останаа само уште некои ситни детали. Во наредните денови ќе го официјализираме договорот“, потврди Бартомеу.

Суарез во Барселона е веќе трета сезона и со тимот освои по две титули во првенството и Купот и една во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Роналдо доживеа понижување во Саудиска Арабија!

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ед…