Дома Трансфер зона Барса очајно сака да се ослободи од Дембеле

Барса очајно сака да се ослободи од Дембеле

Управата на Барселона очајнички се обидува да го продаде играчот од кој многу се очекуваше, а тоа е Осман Дембеле.

Клубот неколку пати ја намалуваше цената за играчот, меѓутоа никој не сакаше да плати толку пари.

Во Барселона се подготвени за неверојатен потег, а тоа е да ја симнат неговата цена за дури 37 милиони евра.

Причината зошто тоа е неверојатно е што го платија 130 милиони евра и ќе бидат во голема загуба со негов трансфер.

Дембеле веќе три години го носи дресот на Барса, но не ги оправда очекувањата, а оваа сезона е повеќе повреден отколку што играл.

Вкупно за Каталонците одигра 74 натпревари и постигна 19 погодоци.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед со играч од кој едвај чека да се ослободи сака да ја намали цената на Санчо

Манчестер Јунајтед се надева дека ќе ја намали цената на Џејдон Санчо кој се очекува ова л…