Дома Фудбал Италија Барела кон медиумите: Вие сте кловнови!

Барела кон медиумите: Вие сте кловнови!

Италија ја тресе обложувачки скандал во кој учествуваа неколку професионални фудбалери, а тројца веќе ја признаа вината.

Покрај Фаџоли, Заниоло и Тонали медиумите шпекулираат со уште некои имиња, а меѓу нив се појави и името на Николо Барела.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Фудбалерот на Интер категорично демантираше дека се обложувал и најави „војна“ со медиумите кои го објавиле неговото име.

„Би очекувал малку поголема сериозност од весникот „Вистина”. Единствената вистина е дека вие сте кловнови! Предолго молчев и покрај се што се пишува за мене овие денови. Никогаш не сум сакал коцкање или обложување. Единствените работи за кои сега се грижам се моите ќерки и семејството, кои морам да ги заштитам од ова срање. Затоа денеска ќе преземам правна постапка“, објави Барела на Инстаграм.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…