Дома Топ вести Барди е блиску до трансфер во Бетис

Барди е блиску до трансфер во Бетис

Македонскиот репрезентативец Енис Барди игра одлично во Леванте и го привлече вниманието на многу клубови.

Барди на лето сигурно ќе го напушти Леванте, а шпанските медиуми пренесуваат дека е најблиску до трансфер во Бетис.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Бетис е сериозно заинтересиран за македонскиот репрезентативец и е во напредни преговори со неговиот агент.

Барди во јануари остана во Леванте за да му помогне на тимот да избегне испаѓање во втора лига, но веќе го известил претседателот на клубот дека сака трансфер.

За Барди има интерес и од Реал Сосиедад, Селта и Торино, но наводно тој е најблиску до трансфер во Бетис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…