Дома Видео Балотели прави проблеми во новиот клуб: На тренинг никаде го нема, а се шета низ град – пијан! 🎥

Балотели прави проблеми во новиот клуб: На тренинг никаде го нема, а се шета низ град – пијан! 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Летово Марио Балотели ја напушти Адама Демирспор и кариерата ја продолжи во Швајцарија во дресот на Сион.

Меѓутоа скоро и да не започна неговата епизода во Сион Италијанецот почна да прави проблеми. Медиумите во оваа земја пренесуваат дека Балотели веќе пет дена не се појавил на тренинг.

Сега на социјалните мрежи од него се појави и видео на кое може да се забележи дека е во видно алкохолизирана состојба. Од неговото доаѓање во Сион Балотели одигра само 53 минути, член на клубот е скоро две недели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Oсимен е лут и на соиграчите во Наполи: Помина покрај нив и одби да се поздрави 🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ситуацијата помеѓу Ви…