Дома Останати Кошарка НБА Балкански дуели во НБА: Богдановиќ заби преку Дончиќ, Словенецот го испрати „по бурек“ (ВИДЕО)

Балкански дуели во НБА: Богдановиќ заби преку Дончиќ, Словенецот го испрати „по бурек“ (ВИДЕО)

0

Изминатата ноќ во НБА лигата Сакраменто без поголеми проблеми славеше победа против Далас Маверикс од 122:106.

На овие простори вчера во центарот на вниманието беше дуелот на Србинот Богдан Богдановиќ и Лука Дончиќ.

Еден нивни дуел беше посебно интересен и за американската јавност. Богдановиќ тогаш заби преку Дончиќ и тоа со лева рака. Ова забивање на Богдановиќ беше причина за аплауз од трибините.

Сепак и Дончиќ имаше свој момент кога го испрати Богдановиќ по „бурек“.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Драма, гром и кош со звукот на сирената, Звезда е шампион на Србија!

Во четвртиот натпревар од финалето на кошаркарската суперлига помеѓу Партизан и Црвена Зве…