Дома Фудбал Германија Баерн ќе слави 120 години постоење со фантастичен ретро дрес (ФОТО)

Баерн ќе слави 120 години постоење со фантастичен ретро дрес (ФОТО)

Германскиот гигант Баерн Минхен слави 120 години постоење и по тој повод на 8. март против Аугусбург во Бундес лигата ќе игра со специјални дресови.

„Адидас“ дизајнираше специјален ретро дрес кој е инсприран од дизајнот на дресовите на шампионската титула на гигантот од Минхен во 1932 година.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…