Дома Трансфер зона Баерн ја сака ѕвездата на Лил

Баерн ја сака ѕвездата на Лил


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Баерн Минхен е силно заинтересиран за голгетерот на Лил, Џонатан Дејвид и сака да го доведе во зимскиот преоден рок.

Дејвид игра уште една фантастична сезона и моментално се етаблираше во еден од најдобрите млади напаѓачи во Европа.

22-годишниот Канаѓанец е мета на многу клубови, меѓу кои Милан и Челзи, па поради тоа Баерн сака што побрзо да ја победи конкуренцијата.

Баварците се спремни за него да понудат 50 милиони евра во јануари, а и самиот напаѓач сака да ја промени средината.

Баерн после заминување на Левандовски е во потрага по робусен напаѓач и верува дека Дејвид иделано ќе се вклопи во стилот на игра.

Проблем е што Лил не сака да ја продава својата ѕвезда на средина од сезоната и ќе се обиде да го задржи до лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Белингам ги одбил Челзи и ПСЖ

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англиската ѕвезда Џу…