Дома Трансфер зона Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го напушти Баерн Минхен.

По последните преговори, Баерн е подготвен да го продаде Дејвис на лето со цел да не си замине бесплатно во јуни 2025 година.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Челниците на Баерн, свесни дека не можат да го задржат Дејвис, па на заинтересираните клубови им порачале дека обесштетувањето за Дејвис изнесува 70 милиони евра.

Англиските медуми пишуваат дека Дејвис одбил понуди од Манчестер Сити, Челзи и Ливерпул и дека веќе се договорил со Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…