Дома Трансфер зона Баерн ја најде замената за Левандовски

Баерн ја најде замената за Левандовски


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Баерн Минхен е силно заинтересиран за голгетерот на Лил, Џонатан Дејвид и сака да го доведе во зимскиот преоден рок.

Дејвид игра уште една фантастична сезона и моментално се етаблираше во еден од најдобрите млади напаѓачи во Европа.

22-годишниот Канаѓанец е мета на многу клубови, меѓу кои Милан и Челзи, па поради тоа Баерн сака што побрзо да ја победи конкуренцијата.

Баварците се спремни за него да понудат 50 милиони евра во јануари, а и самиот напаѓач сака да ја промени средината.

Баерн после заминување на Левандовски е во потрага по робусен напаѓач и верува дека Дејвид иделано ќе се вклопи во стилот на игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи мора да продава, Милан сака две ѕвезди

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Челзи потро…