Дома Топ вести Баерн руши рекорди за ѕвездата на Леверкузен

Баерн руши рекорди за ѕвездата на Леверкузен

Младиот фудбалер на Баер Леверкузен Флоријан Виртц е голема желба на Баерн Минхен, пишуваат германските медиуми.

Виртц може да игра во средниот ред, но и како крилен напаѓач и е еден од најбараните германски фудбалери.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Младиот плејмејкер има долгорочен договор во Леверкузен и најверојатно ќе чини цело богатство, но Баерн нема да жали пари за да го доведе во Минхен.

Баварците сакаат да ја градат иднината околу Виртц и поради тоа сакаат да ја победат конкуренцијата, па се спремни да испратат рекордна понуда, која ќе надминува 100 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…