Дома Трансфер зона Баерн потврди дека не платил ништо за Кансело

Баерн потврди дека не платил ништо за Кансело


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Сачлихамиџиќ потврди дека клубот не платил ништо за трансферот на Жоао Кансело.

Португалскиот дефанзивец во последниот ден од преодниот рок го напушти Манчестер Сити и се пресели во Баерн на позајмица, а Баварците ќе можат да го откупат на лето за 70 милиони евра.

„Фактот дека трансферот на Кансело се случи без да потрошиме никакви пари се должи на добрите односи меѓу двата клуба“, изјави Салихамиџиќ.

Англиските медиуми пренесуваат дека Кансело самиот побарал трансфер после конфликтот со Пеп Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…