Дома Трансфер зона Баерн на чекор од засилување од Манчестер Сити

Баерн на чекор од засилување од Манчестер Сити

Кајл Вокер ова лето ќе го напушти Манчестер Сити, а кариерата најверојато ќе ја продолжи во Баерн Минхен.

Вокер влегува во последната година од договорот, а Гвардиола му порачал дека слободно може да си бара нов клуб.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Силен интерес за него покажува Баерн Минхен, кој веќе постигнал договор со агентот на Англичанецот.

Вокер има договор со Сити до летото 2024 година, а „граѓаните“ за неговата слобода бараат 15 милиони фунти, што нема да биде проблем за Баварците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бернардо Силва се сели во Барселона

Англиските медиуми пренесуваат дека Бернардо Силва донел конечна одлука да го напушти Манч…