Дома Трансфер зона Баерн Минхен пред засилување од Манчестер Сити

Баерн Минхен пред засилување од Манчестер Сити

Дефанзивецот на Манчестер Сити, Кајл Вокер постигнал вербален договор со Баерн Минхен каде што би требало да премине ова лето.

Пред крајот на сезоната се појавија шпекулации дека Вокер би можел да премине во германскиот шампион.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Трансферот се уште не е реализиран, иако наводно веќе постигнал вербален договор со клубот од Минхен. Двата клуба допрва треба да ги завршат преговорите, но засега најавите се дека не би требало да има проблем.

Сити од заминувањето на Вокер би можел да добие околу 15 милиони евра оштета за 33-годишниот фудбалер кој има уште една година од договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…