Дома Фудбал Лига на шампиони Баерн и Барселона ќе играат без публика

Баерн и Барселона ќе играат без публика

Натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Баерн и Барселона во Минхен следната недела ќе се игра без навивачи поради лошата ситуација со коронавирусот во Германија.

Барселона која е втора во групата Е зад Баерн натпреварот со германскиот шампион го игра на 8. Декемри на „Алијанц Арената“.

„Натпреварот помеѓу Баерн и Барселона ќе се игра зад затворени врати. Натпреварот од шестото коло во Лигата на шампионите ќе се одигра без присуство на гледачи на „Алијанц Арената“ поради порастот случаи со коронавирус во овој регион во последните неколку недели“, стои во соопштението од Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Реал во последните моменти се спаси од пораз против Елче 🎥

Елче беше блиску да приреди голема сензација во Ла Лига, но на крајот Реал успеа да извлеч…