Дома Трансфер зона Баерн го најде наследникот на Левандовски

Баерн го најде наследникот на Левандовски

Напаѓачот на Лил, Џонатан Дејвид одигра фантастична сезона и е на мета на многу европски гиганти.

Лил има финансиски проблеми и одлучи да гостави напаѓачот на продажба, а за неговата слобода бара 50 милиони евра.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


22-годишниот напаѓач е голема желба на Баерн Минхен и Баварците веруваат дека ќе биде идеална замена за Левандовски.

Баерн сака токму со продажбата на Левандовски во Барселона да го финансира трансферот на Џонатан Дејвид.

Баварците веќе стапиле во контакт со агентот на напаѓачот и наскоро ќе испратат понуда до Лил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Алонсо во „пакет“ со Виртц доаѓа во Реал следното лето

Младиот фудбалер на Баер Леверкузен Флоријан Виртц е голема желба на Реал Мадрид, пишуваат…