Дома Трансфер зона Баерн го договори првото летно засилување, но нема да биде активен во јануари

Баерн го договори првото летно засилување, но нема да биде активен во јануари

Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ потвди дека клубот нема да биде активен во зимскиот трансфер период.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Баерн ги загиби Лука Хернандес и Нусаир Мазрауи поради повреда, но и покрај тоа нема да носи нови засилувања.

„Нема да бидеме активни во зимскиот трасфер прозорец. Прво бидејќи потенцијалните трансфери би не чинеле многу повеќе, а второ не гледаме добри опции“, изјави Салихамиџиќ за „Билд“.

Во исто време медиумите тврдат дека Баерн е блиску до договор со фудбалерот на Лајпциг, Конрад Лајмер, кој ќе пристигне на лето како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми богата понуда за ѕвездата на Интер

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Манчестер Јунајт…