Дома Трансфер зона Баерн го договори првото засилување за Тухел

Баерн го договори првото засилување за Тухел

Баерн Минхен ќе го официјализира доаѓањето на Конрад Лајмер во наредните денови, кој ќе биде прво летно засилување.

Фабрицио Романо денеска потврди дека играчот од средниот ред на РБ Лајпциг ќе му се приклучи на Баерн кога ќе му истече договорот на крајот на оваа сезона.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Лејмер игра на позицијата централен играч за врска, има 25 години, а во Лајпциг пристигна од Салцбург летото 2017 година.

Баерн одамна ги договори личните услови со фудбалерот и наскоро ќе го официјализира трансферот, кој ќе се реализира на лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…