Дома Топ вести Баерн без милост, Германците тврдат: Нов репрезентативец пристигнува во Минхен без оштета!

Баерн без милост, Германците тврдат: Нов репрезентативец пристигнува во Минхен без оштета!

0
mayer goretcka

Баерн Минхен изгледа заврши уште една работа, според медиумите во Германија нов германски репрезентативец пристигнува во Минхен и тоа без оштета.

Освен Леон Горецка кој на лето сигурно пристигнува во Баерн, уште еден негов соиграч, Макс Мајер би можел да тргне по неговите стапки.

Имено, како што пренесуваат медиуми во оваа земја баварците се на чекор од договор со фудбалерот кого го сакаа Ливерпул и Арсенал.

Овој фудбалер има 22 години, ги помина сите младински селекции на Германија и собра четири настапи за сениорите.


Следете го Sportski.mk и на


Мајер игра во средниот ред, а неговото доаѓање веројатно значи и дека Артуро Видал ќе биде продаден, иако Чилеанецот изрази желба  да го продолжи договорот.

Многу зависи и од новиот тренер, се претпоставува дека тоа ќе биде Томас Тухел, а баварците би можеле да ја наполнат касата и со продажбата на Тиаго Алкантара доколу тој сепак остане во клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Згасна сонот за втора фаза – Македонија поразена од Исланд

Македонската репрезентација одигра лошо второ полувреме и беше поразена од Исланд (22:24),…