Дома Македонски спорт Мак ракомет Бабиќ: Одиме во Швајцарија со почит, но ова е натпревар во кој може да победиме

Бабиќ: Одиме во Швајцарија со почит, но ова е натпревар во кој може да победиме

Во рамките од вториот натпревар во групата Еурофарм Пелистер ќе гостува кај тимот на Кадетен Шафхаузен.

И двете екипи во првите натпревари запишаа порази и ова ќе биде можност за прв успех за некого. Тренерот на Битолчани Жељко Бабиќ изрази оптимизам пред овој натпревар.

„Нашиот противник има голема традиција. Тие се силен тим, кој трча многу и игра цврста одбрана. Сигурно дека играме против сериозен противник против кого верувам дека ќе победиме. Одиме во Швајцарија со почит, но тоа е меч на кој можеме да победиме. Немаме многу што да менуваме. Јосип Периќ ќе започне од првата минута. Сè други е горе-долу исто. Мора да одиграме добра одбрана, а ако сакаме победа, мора да бидеме далеку попрецизни во напад“, изјави хрватскиот стратег.

Фото: РК Еурофарм Пелистер

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Големо засилување во Битола: Пешевски потпиша за Еурофарм Пелистер!

РК Еурофарм Пелистер е посилен за уште еден репрезентативец на Македонија. Од сезоната 202…