Дома Фудбал Англија Ајакс му постави ултиматум на Манчестер Јунајтед

Ајакс му постави ултиматум на Манчестер Јунајтед

Раководството на Ајакс го известило својот поранешен тренер Ерик тен Хаг дека ќе може да привлече само еден играч во Манчестер Јунајтед.

Откако беа одбиени од Јуриен Тимбер, „црвените ѓаволи“ се свртеа кон неговиот партнер во одбраната, Лисандро Мартинез.

Освен Аргентинецот Тен Хаг, го сака и десното и крилниот напаѓач Ентони. Меѓутоа, холандскиот клуб не сака да ги продаде двајцата ова лето и му порачале на Јунајтед да се одлучи за еден играч.

Ајакс веќе се раздели со Рајан Гравенберг и Нусаир Мазрави, кои се преселија во Баерн Минхен, а напаѓачот Себастијан Алер ​​беше продаден на Борусија Дортмунд.

Холандскиот клуб не сака целосно да го распродаде шампионскиот тим и затоа е спремен само на уште еден трансфер ова лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бразилски новинар го критикуваше Жесус: Португеса е поголем клуб од Арсенал!

Бразилскиот напаѓач Габриел Жесус пред неколку дена официјално беше претставен како ново з…