Дома Останати Кошарка Ацо Петровиќ: Судиите го решија победникот!

Ацо Петровиќ: Судиите го решија победникот!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Кошаркарите на Хрватска пружија голем отпор во четвртфиналето против Србија, но крајот сепак се поразени. Селекторот Ацо Петровиќ тешко го поднесе неуспехот.

„Црната дупка во нашата игра на почетокот на третата четвртина кога изгубивме дури седум топки, како и две одлуки на судиите на наша штета во последните 30 секунди на три поени заостаток го одлучија победникот“, вели темпераментниот Петровиќ.

Хрватскиот селектор, за разлика од српскиот (прочитајте овде) вина за поразот бара кај судиите:

„Во последните 30 секунди судиите донесоа две одлуки кои директно го решија победникот. Се работи за непостоечки фаул над Радуљица и неспортската грешка на Јокиќ која не е свирена, а тоа се четири слободни за нас и победа. И честитам на Србија на победата, но мислам дека и ние би имале шанса во полуфиналето против Австралија. Без оглед на се, горди сме на нашиот настап во Рио.“

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Алкараз се повреди и му го олесни патот на Ѓоковиќ до финалето

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Но…