Дома Трансфер зона Атлетико се договори со играч на Барселона

Атлетико се договори со играч на Барселона

Атлетико Мадрид на лето ќе се засили со искусниот дефанзивец на Барселона, Маркос Алонсо, пренесуваат шпанские медиуми.

Претседателот на Атлетико, Михел Анхел Хил Марин одамна е фан на Алонсо, па откако Атлетико не успеа да го ангажира од редовите на Челси, сега ќе ја искористи втората шанса за да го добие левиот бек.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Алонсо дефинитивно ќе си замине во летниот преоден рок, кога ќе стане слободен играч, бидејќи Барселона нема да ја користи опцијата за продолжување на соработката до 2025 година.

За Барса одигра 44 натпревари во сите натпреварувања, постигна три гола, но сезонава забележа само седум настапи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Јувентус

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за дефанзивецот на Јувентус, Жеилсон Бремер, прен…