Дома Трансфер зона Атлетико Мадрид формира спектакуларен напад?

Атлетико Мадрид формира спектакуларен напад?

Aтлетико Мадрид во продолжение од сезоната би можел да има навистина спектакуларен напад.

Откако од Барселона го доведоа Луис Суарез, следен би можел да биде Едисон Кавани!

Кавани ја заврши соработката со ПСЖ и долго време се поврзуваше со бројни клубови, но сепак не успеа да постигне договор со ниту еден од нив.

Сега Атлетико наводно тргнал по потписот на Кавани. „Јорганџите“ според информациите му понудиле договор на една година со опција да ја продолжат соработката на уште една доколку тимот се квалификува во Лигата на шампионите.

Кавани би морал да се согласи на помала плата и токму тоа е најголемиот проблем што тој се уште е без клуб. Тој бара 10 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дибала во јануари се сели во Премиер лигата

Напаѓачот на Јувентус, Пауло Дибала е во трансфер списокот на Челзи, пренесува „Тутоспорт“…