Дома Трансфер зона Атлетико и Интер го сакаат Жорди Алба

Атлетико и Интер го сакаат Жорди Алба


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Атлетико Мадрид и Интер се силно заинтересирани за шпанскиот дефанзивец Жорд Алба.

Алба потврди дека заминува од Барселона и ќе биде слободен агент, а на маса има неколку понуди.

Алба го носеше дресот на Барселона цели 11 години, а оваа сезона запиша 30 настапи во сите натпреварувања.

34-годишниот дефанзивец има неколку понуди, а главната битка за неговиот потпис ќе ја водат Атлетико Мадрид и Интер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…