Дома Трансфер зона Атлетико го сака дефанзивецот на Интер

Атлетико го сака дефанзивецот на Интер


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Атлетико Мадрид е силно заинтересиран да го доведе дефанзивецот на Интер, Стефан де Врај.

30-годишниот Холанѓанец влезе во последната година од договорот и одби да го продолжи договорот со Интер, па веќе е слободен да преговара со заинтересираните клубови.

Атлетико ја следи ситуацијата и наскоро ќе стапи во контакт со неговиот агент и сака да го доведе на лето како слободен агент.

Симеоне е во потрага по искусен стопер и верува дека Холанѓанецот ќе биде идеално засилување за тимот.

Меѓутоа, ќе треба да ја победи конкуренцијата бидејќи за Де Врај силен интерес покажува и Тотенхем.

Де Врај оваа сезона падна во втор план и често е на клупата за резерви, па Интер одлучи да не испраќа нова понуда за продолжување на соработката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…