Дома Трансфер зона „АС“ тврди: Ѕвездата на Реал се сели во Милано

„АС“ тврди: Ѕвездата на Реал се сели во Милано

Според пишувањата на весникот „АС“, Ликас Васкез ја одбил понудата на Атлетико Мадрид и најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Серија А.

Договорот на Васкез со Реал Мадрид истекува на лето, а негов приоритет е да ја продолжи соработката со „кралевите“.

Меѓутоа, доколку Реал Мадрид не му понуди нов договор тој избрал кариерата да ја продолжи во Милан.

Васкез ја одбил понудата на градскиот ривал и им кажал да на „росонерите“, но се уште очекува понуда од Реал Мадрид.

29-годишниот универзален играч сака договор на четири години, додека „кралевите“ се спремни да му понудат договор на две години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тухел го носи Боатенг во Челзи

Искусниот германски дефанзивец Жером Боатенг ова лето најверојано ќе се пресели во Премиер…