Дома Македонски спорт Асистенција на Алиоски за Ал Ахли 🎥

Асистенција на Алиоски за Ал Ахли 🎥

Aл Ахли беше поразен со 3:1, а единствениот гол тимот на Алиоски го постигна во судиското продолжение после асистенција на македонскиот репрезентативец.

Алиоски одлично нафрли во шеснаесетникот, а Карлос Едуардо ја смести топката во мрежата. Со овој пораз Ал Ахли се најде во зонатата на испаѓање пред последното коло во кое играат со четвртопласираниот Ал Шабаб.

Евентуален пораз во овој натпревар за Ал Ахли ќе значи дефинитивно испаѓање во понизок ранг, за опстанок потребна е нивна победа и кикс на ривалите кои се пред нив. Алиоски се поврзува со заминување веќе некое време и во случај Ал Ахли да испадне тоа е многу веројатно дека ќе се случи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Официјално: Филип Антовски нов играч на Истра

Филип Антовски со цел да добие поголема минутажа ја напушти Австрија Виена и како позајмен…