Дома Македонски спорт Арјан Адеми со нов гол за Динамо! (ВИДЕО)

Арјан Адеми со нов гол за Динамо! (ВИДЕО)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Maкедонскиот репрезентативец Арјан Адеми вечерва беше стрелец за Динамо Загреб против Хајдук.

Адеми го зголеми водството на Динамо на 0:2. Ваквата форма на Адеми радува пред бараж натпреварот против Косово кој е закажан на 26. март.

Ќе потсетиме пред 6 дена Адеми постигна гол за Динамо и тоа беше најбрзиот гол на гостински терен во историјата на хрватскиот тим (после 24 секунди).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Дориан Бабунски играч на сезоната во Дебрецен!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Репрезентативец на …