Дома Трансфер зона Арсенал тргнува по ѕвездата на Порто

Арсенал тргнува по ѕвездата на Порто


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Арсенал е силно заинтересиран за крилниот напаѓач на Порто, Пепе, пренесуваат медиумите на Островот.

Скаути на Арсенал го гледале Бразилецот на мечот со Интер во Лигата на шампиони, каде 26-годишниот фудбалер одигра добро.

Пепе може да биде многу корисен за Артета бидејќи може да игра на неколку позиции. Тој е десно крило, но подеднакво добро може да игра на левата страна, а во последно во Порто игра како играч за врска, па некогаш и како десен бек.

Арсенал има потреба од засилување на таа позиција од теренот, па Пепе е една од најголемите желби на тренерот Артета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

„Чистка“ во Арсенал: Пред заминување седум фудбалери, меѓу нив и најскапото засилување

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Според пишу…