Дома Трансфер зона Арсенал тргнува по голманот на Барселона

Арсенал тргнува по голманот на Барселона

Премиерлигашот Арсенал е заинтересиран за голманот на Барселона, Нето, пренесуваат медиумите на Островот.

Менаџерот на „топџиите“, Микел Артета во 31-годишниот Бразилец гледа како идеална замена за Бернд Лено.

„Спај Спорт“ пренесува дека Арсенал ќе се обиде да го донесе Нето на „Емирати“ на позајмица до крајот на сезоната со опција за откуп на лето.

Оваа сезона Нето одигра 9 меча за Барселона на кои прими 7 гола, но тој има статус на втор голман во Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ријека го испраќа Милан Ристовски на позајмица во Спартак Трнава

Maкедонскиот младински репрезентативец Милан Ристовски ќе се врати во шампионатот на Слова…