Дома Трансфер зона Арсенал стави три ѕвезди на продажба

Арсенал стави три ѕвезди на продажба

Менаџерот на Арсенал, Микел Артета „пречкрта“ три ѕвезди од тимот и им соопшти дека слободно можат да бараат нови клубови.

Станува збор за Сеад Колошинац, Матео Гендузи и Лукас Тореира, кои до крајот на преодниот рок сигурно ќе го напуштат Арсенал.

Вест Хем е најсериозен кандидат за потписот на Колошинац, Валенсија е заинтересирана за Гендузи, додека Тореира сака да се врати во Италија и интерес за него покажуваат неколку тимови од Серија А.

Артета успеа во намерата да ги задржи Себаљос и Обамејанг, а во овој преоден рок ги донесе дефанзивецот Габриел и Вилијан од Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ѕвездата од Серија А се сели кај Алиоски

Ѕвездата на Удинезе и аргентински репрезентативец, Родриго де Паул е блиску до трансфер во…