Дома Трансфер зона Арсенал се засилува од градскиот ривал

Арсенал се засилува од градскиот ривал

Микел Артета би можел да донесе неочекувано засилување во наредните денови.

Имено, англиските медиуми пренесуваат дека Арсенал е силно заинтересиран за бразилскиот фудбалер Филипе Андерсон од Вест Хем.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Бразилецот пред две години за 38 милиони евра се пресели во Вест Хем, но не е задоволен во клубот и веќе дал зелено светло за трансфер на „Емирати“.

Арсенал исратил понуда за едногодишна позајмица и за тоа е спремен на Вест Хем да му плати 5 милиони евра.

Андерсон може да игра на повеќе позиции во нападот, па поради тоа е голема желба на Артета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила за 45 милиони договори одлично засилување

Јан Матсен е нов фудбалер на Астон Вила. Левоногиот фудбалер ги договорил сите услови со к…