Дома Трансфер зона Арсенал се засили со голем талент на островскиот фудбал!

Арсенал се засили со голем талент на островскиот фудбал!

Фудбалерот се најавува како некој кој може да биде голема надеж на островскиот фудбал, Брејден Кларк кариерата ќе ја продолжи во Арсенал.

Станува збор за момче кое има само 16 години и веќе му се приклучи на Арсенал и до крајот на оваа сезона ќе игра за тимот до 18 години, по што ќе се размислува за неговата иднина.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Артета често ја следи ситуацијата во тимот до 18 години, а тој тим е предводен од Џек Вилшер.

Кларк е Велшанец, тој е член на кадетската репрезентација која се пласираше на ЕУРО У17 за прв пат од 1981 година и е еден од најдобрите фудбалери на таа репрезентација, па јасно е зошто најголемите клубови во Англија беа во побрзајте да го доведат во своите редови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …